On-Line procvičování

On-Line přípravy pro učitele

Nástroje

Hra – Příběh podle obrázků

Hra je vhodná na procvičování různých gramatických jevů

Hra – Příběh podle obrázků

Postup

  1. Rozdělte žáky do skupin 2 – 3 žáci
  2. Žákům rozdejte rozstříhaný set obrázků – nesmí vidět co je na obrázku – vytiskněte si je z PDF dokumentu (aby vám obrázky déle vydržely, vytiskněte je na tvrdý papír, může být i barevný, klidně si je žáci mohou vybarvit)
  3. Každý žák si vybere 7 obrázků
    karticky_1
  4. Žáci si kartičky rozloží před sebe obrázkem nahoru
  5. Učitel začne hru tím, že rozdá všem skupinám stejný obrázek a na tabuli (nebo pouze řekne) napíše první větu např. There was a boy named Tom – položí na lavici obrázek chlapce.
  6. Jeden žák ze skupiny vezme jeden ze svých obrázků a pokračuje s příběhem – obrázek brýle – Tom wore glasses. (Tom nosil brýle). Takto např. procvičujete minulý čas.

 

Dále by mohl být příběh o tom, jak byl tom šťastný (smějící se obličej). Právě mu totiž skončila ve 4 hodiny škola (hodiny). Najednou mu přišla smska (mobil) jestli půjde s Petrem ven. Venku bylo krásné počasí (sluníčko). Ale Tom nemohl, protože musel psát dopis Ježíškovi (tužka). Sednul si na židli (židle)…..atd (viz obrázek)

karticky_2

  1. Cílem je použít všechny obrázky. Méně pokročilí žáci říkají jednoduché věty, více pokročilí dlouhá souvětí, používají více časů.
  2. Na závěr můžete vybrat jednu skupinu, která převypráví všem svůj příběh.

 

 

Procvičování různých gramatických jevů podle toho, jak zní první věta

Podle toho, jak začnete první větu, můžete procvičovat různé gramatické jevy

Tom is tall.

Tom is going to go on holiday.

Tom visited his grandmother in the country last weekend.

Hra všechny baví, rozvíjí také kreativitu, žáci si nemohou příběh připravit protože neví, co jim ten druhý dá za kartičku, tím jsou také nuceni dávat pozor a poslouchat toho druhého. Hra je vhodná pro všechny pokročilosti.

Připravila Mgr. Eva Pěčková pro www.pomocucitelum.cz, 2010

PDF: hra_aj_pribeh_podle_karticek

CC BY-NC-SA 4.0 Hra – Příběh podle obrázků by Alena Mikulecká is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Comments are closed.