On-Line procvičování

On-Line přípravy pro učitele

Nástroje

Na kovboje (hra do hodiny cizího jazyka)

Na kovboje (hra do hodiny cizího jazyka)

Varianta 1 – pro celou třídu

Varianta 2 – pro 2 až 4 hráče

Cíl hry: procvičit slovíčka z minulých lekcí
Čas: podle počtu žáků 5 – 20 minut
Pomůcky:   žádné (můžete použít pistolky vyrobené z kartonu pro větší zábavu)

Varianta 1 – pro celou třídu

Rozdělte třídu na 2 týmy kovbojů.

Z každého týmu jde jeden hráč dopředu bojovat v DUELU s hráčem z druhého týmu.

Postaví se proti sobě a ten kdo je na řadě KOVBOJ A (můžete na začátku rozlosovat kámen nůžky papír nebo kdo je mladší) namíří na protihráče pistolku a řekne nějaké slovíčko česky

Cílem protivníka je co nejrychleji říci ekvivalent v druhém jazyce.

Kovboj A počítá do 10, po číslici 10 řekne BANG!!! (nebo jiný zvuk podle jazyka který se učí). Pokud protivník slovíčko neví, je zastřelen a odchází ze hry (pokud máte méně žáků, můžete zvolit variantu se 3 životy, žák si jde sednout se zraněním ale ještě může jít 2x do duelu). Pokud slovíčko ví, říká příští kolo slovíčko on/ona. Duel pokračuje dokud není jeden z hráčů zastřelen.

Nastupuje další dvojice.

Cílem je zabít všechny protivníky.

Varianta 2 – pro 2 – 4 žáky

Žáci hrají ve skupině proti sobě, mají 3 životy – vyberete někoho, kdo začne – řekne slovíčko ve svém rodném nebo cizím jazyce, počítá do 10, pokud protivník neví, ztrácí jeden život (má celkem 3 životy)

Pokud neví, pokračuje žák, který se původně ptal, pokud však ví, říká nové slovíčko on. Může si vybrat, koho vyzve do duelu. (je to napínavější, protože na konci to je tak, že když mají např. 2 ze 4 po jednom životu, potom se zamíří na ty, kteří mají méně životů.

 

POZNÁMKA :Osvědčilo se mi hrát hru s kartičkami – píšeme si při hodinách slovíčka na kartičky, ty máme v krabici. Pokud hraji tuto hru, vezmu slovíčka a každému studentovi dám 5 kartiček – pak odpadne situace, kdy žáci nevědí, jaké slovíčka mají spoluhráči dát – mají je prostě na kartičkách a navíc je jisté, že se slovíčka nebudou opakovat. Pokud nemáte kartičky, můžete žákům říct – napište si na papír 10 slovíček, které jsme se z posledních 5 lekcí naučili – čím jsou těžší, tím máte lepší náboj.

Připravila Mgr. Eva Pěčková pro www.pomocucitelum.cz

PDF: na_kovboje_popis_hry

CC BY-NC-SA 4.0 Na kovboje (hra do hodiny cizího jazyka) by Rostislav Mikulecky is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Comments are closed.