On-Line procvičování

On-Line přípravy pro učitele

Nástroje

Přítomný čas prostý

cíl:  procvičit kladnou i zápornou odpověď a otázky v přítomném čase prostém

Přítomný čas prostý

materiál: nakopírovaný list pro každého žáka, slovesa napsaná na papírech (velká, aby se dala dávat na tabuli)

slovíčka:

get up, dress up, clean the teeth, have breakfast, go to school, learn at school, have a snack, have lunch, write the homework, go out, have fun, relax, play P.C, watch TV, have dinner, have a shower, have a bath, go to bed, read a book

in the morning, in the afternoon, in the evening, at six o´clock

 

 1. Učitel se ptá žáků: Do you like school? When do you get up? Do you clean your teeth?… Žáci odpovídají Yes, I do. No, I don´t
 2. pantomima – jedno dítě u tabule předvádí sloveso, které mu ukáže učitel z připravených papírů
 3. každé dítě kopii listu se slovesy, společně projít, zda chápou význam
 4. celá třída se podílí na vyprávění každodenních činností. Každý přidá jednu větu: I get up at seven o´clock. I dress up. I clean my teeth….
 5. rozdíl: I get up X he/she/it gets up
 6. Memory game: ve skupinkách po 4-6, každé dítě před sebou papír se slovesy. Základem hry je nepoužívat slovesa popořadě, jak jsou napsaná na listech. Jedno dítě řekne např.: I have fun in the afternoon. Druhé dítě: „You have fun in the afternoon and I have dinner at six o´clock. Další dítě: He/she has fun in the afternoon, you have dinner at six o´clock and I go out after lunch. atd.
 7. Otázka: Do you get up at six o´clock? – Yes, I do. Na tabuli napsat Do you…… Yes, I do. No, I don´t.
 8. Ve dvojicích – čas 2 minuty – si budou děti dávat otázky a snažit se, aby druhý odpověděl Yes, I do – a za to si napíše bod. „Do you clean your teeth?“ „Do you play P.C. games?….
 9. celá třída – každý řekne něco o tom druhém, s kterým byl ve dvojici: Pavel cleans his teeth….
 10. možná hra „Change your place“ – děti v kruhu sedí na židlích, jeden bez židle uprostřed: „Change your place if you get up at six o´clock.“ Ti, kteří vstávají v 6 hodin se musí zvednout a vyměnit si místo. Uprostřed je zase jiné dítě: „Change your place if you have breakfast in the morning.“ atd.
 11. závěr hodiny: crossword clues: učitel popisuje sloveso, žáci píší sloveso, které to asi je. Např. This is an action you do in the evening when you eat food. (have dinner)
  This you do when you are dirty and you are in the bathroom. It takes about 10 minutes and you are clean again, you dress up and go to bed. (have a shower).
  This you do every morning – you leave your home and you have your bag with homework for your teacher. (go to school)…

Pritomny_cas_prosty

PDF: Pritomny_cas_prosty

CC BY-NC-SA 4.0 Přítomný čas prostý by Rostislav Mikulecky is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Comments are closed.