On-Line procvičování

On-Line přípravy pro učitele

Nástroje

Sloveso TO HAVE

Have got, has got

Cíl: procvičit sloveso to have
materiál: klubíčko

Guess!

 1. napíši na tabuli 5 věcí, které vlastním, z toho je jedna nesprávná. Např. a car, a cat, a Spanish book, 5 plants, a garden. Děti zkoušejí zjistit, co je nesprávně, otázkami: Have you got a….?
 2. každé dítě si napíše 5 pravdivých věcí, které vlastní / MP3 player, a mobile, CDs, a computer, two red pens…)
 3. Práce ve skupině po cca 4 dětech: děti si sdělí, co si napsaly: „I have got an MP3 player…
 4. Poté pracují ve dvojici a mají si uhádnout (nebo si spíš vybavit, protože tyto věci již byly vyslovené)věci, které mají napsané: „Have you got an MP3 player?“ Pravidla stejná, jako u lodí – kdo uhádne, ptá se dál. Kdo neuhádne, ptá se protihráč. Kdo bude mít dřív uhádnutá všechna slova?
 5. Pak si sdělují ve skupině „Adam has got an MP3 player….“

A net!

Zábavná hra a pěkná podívaná na utkanou pavučinu:

 1. děti jsou v kruhu
 2. učitel drží klubko a posílá jej dítěti v modrém tričku proti sobě a popisuje jej: „He has got a blue T-shirt“. To klubko chytne, zlehka obmotá kolem prstu a hází dalšímu dítěti proti sobě: She has got a cat. Takto se vystřídají všichni a vytvoří pěknou pavučinu.
 3. Rozmotání pavučiny: kdo má klubko, je pavouk a namotává vlákno, které ho přivede k dítěti, o kterém ví, že např. má sestru: She has got a sister. To dítě si převezme klubko a přelézá pavučinu k dalšímu dítěti….

Change your place

Zábavná akční hra, při které se děti rozhýbou

 1. Brainstorming: předpřipravíme si půdu pro hru. Každý půjde k tabuli a napíše na něj. co kdo může či nemůže vlastnit, např. chair, car, mobile, school bag, books atd.
 2. děti jsou v kruhu a každý má svoji židli, jen jeden uprostřed židli nemá
 3. Ten, kdo je uprostřed, vymyslí větu, např. „Change your place, if you have got a pet“ A všichni, co mají mazlíčka se musí zvednout a vyměnit si místo. Uprostřed zůstane jiné dítě, které zase říká např. „Change your place if you haven´t got money“ atd

PDF: Sloveso_TO_HAVE

CC BY-NC-SA 4.0 Sloveso TO HAVE by Rostislav Mikulecky is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Comments are closed.