Tak je to tady. Den D! Přišel čas prezentaci. Od devíti od rána běžely dva bloky dopolední a odpolední, kde jsme každý odprezentoval svůj projekt a obhájil před posluchači. Účelem celého projektu bylo si vyzkoušet v reálu, jak to chodí ve vědě, naučit se pracovat v týmu a sbírat data, zpracovat to všechno a odprezentovat na “konferenci”.
Mám dojem, že na prezentacích se krásně dalo pozorovat, jak kdo pracoval a zda ho to bavilo. Obdobně bych hodnotila náš projekt za úspěšný, jen jsem se celkem dost sekla sama u prezentace, jelikož jsem byla celkem streslá a než jsem si uvědomila co a jak, tak už to bylo za mnou. Nevím přesně, jestli je dobrý, když se lidi moc neptají, či naopak…

Po prezentacích jsme odpoledne s holkama šly dělat slibované bramboráky pro Papuánce. Měly jsme celkem štěstí, jelikož mi má milá sestřička zabalila do koření, které jsem měla s sebou i pytlík majoránky. Docela jsme si i s naším kuchtěním odnesly úspěch. Dolly nám to přišla okoštovat a začala nám tancovat v kuchyni, tak to byla sranda.

Po naší cmunda/vošouch season jsme zakončili Kurz tropické ekologie certifikáty od vedení a začala párty.

Pizzi, Fanta, pivo, rizoto… Objevil se i Fanda, doktorant z Budějovic a všichni jsme si povídali. V průběhu večera jsme naše Papuánce obdarovali dárečky, které jsme přinesli z Čech a věnovali jsme jim i pěkné plátěnky s rypošem a trička z galaxií od fakulty.

Víte, co jsem dostala? Super dárek na památku ze strany, kde jsem to nečekala. Katrin (naše bai, jak jsme ji nazývali, když jsme o ní česky mluvili), mi přinesla úhledně zabalený balíček, v medvídkovém papíru a co tam nebylo! Bezva, super dárek pro biologa! Zasklený motýlek s latinským názvem a pozdravem z PNG. To bylo moc milé, Katrin je moc milá, super kamarádka. Já ji dala na oplátku modrý řetízek, který mi dala ségra, ať ho někomu dám.

Mí milí kolegové dostali pláštěnku a tričko od fakulty a ode mě nožík s rybičkou, náramek PilsenUrquell a tričko s krtečkem a nápisem I love Czech, co jsme se sourozencema doma malovali. Opice už byla znatelně společensky unavená, ale viděla jsem ho večer nosit to tričko. Winse jsem našla ukrytého v laborce a dost jsem ho zaskočila, ale hned si chtěl vyfotit se mnou selfie s krtečkem a omlouval se, že pro mě nic nemá, ale to nevadí…

Jen mě mrzelo, že se oba trochu více napili a ráno se nepřišel ani jeden rozloučit, i když alespoň opice mohla…

 

Your Message...Your name *...Your email *...Your website...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *