Vstávám, ale moc se mi z postele nechce. Všichni už celkem pokročili ve svých projektech, ale co já? Řekla jsem, že to nechám náhodě, ale ještě jsem na nic, nebo na nikoho nepřišla a to už většina má jasno a dokonce už má i svou skupinku.
Po snídani jsme pokračovali v botanice, kterou jsme včera kvůli dešti museli přerušit. Zajímavé. U něčeho se mi podařilo objevit rozdíly, ale asi jsem pořád na stejné úrovni v poznávaní tropických rostlin… Rostliny jsem si radši nafotila do mobilu i s jejich názvy, abych se mohla pokoušet se něco z nich naučit.

Pokračujeme ve hmyzácích. Ukázka loveckého náčiní a výpad do terénu. Účastním se jen jako pozorovatel a hodnotitel, jelikož se mi nelibí myšlenka na to, že bych mela zabit jen kuli tomu, ze se chci podívat a pak ty potvůrky vyhodit… 

Po obědě jsme pokračovali ve hmyzu. Měli jsme je třídit do skupin, ale já jsem po obědě na chvilinku usnula a pak jsem byla tak hotová, tak jsem zvládla jen tiše pozorovat ta nebohá zvířátka na jejich pohřebišti – bohužel to patří ke vědě. Asi by mi nevadilo je takto pozabíjet, pokud bych k tomu měla nějaký hlubší důvod…

Plynule navážeme na prezentace a na projekty SAKRA! Já nic stále nemám. Na ovoce jsem nic nevymyslela…. Prý by mělo být k mání asi cca 16 projektu dle minulých dní, ale stále to vypadá, že jich bude sotva 10.

Přišla jsem si pro radu za Vojtou a řekla jsem mu, co mě napadlo, ale doopravdy gekoni nejsou dobry nápad…

Údajně by šlo udělat ještě něco, dost mi to zaujalo, ale prý to závisí jak to budou vidět i botanici a to pokus na ovoci. Predace ovoce hmyzem a pokud by jsme sehnali dostatek plastelíny, tak by se dala zkoumat i predace ovoce ptáky. Uvidíme.

Liting tram – světelná past na hmyz. 
Šla jsem se podívat, přijde mi to cekem zajímavé, ale asi bych to nemohla dělat. Hmyzáčky dávat do skleničky s napuštěným ubrouskem ethylenem… Do zkumavek je klidně chytnu, ale to jen za účelem podívat se a pustit, tak nevím… Pořád pokud mi nevyjde ovoce, tak tu mám nabídku dělat noční motýly.

 

Your Message...Your name *...Your email *...Your website...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *