Také velice zajímavá tématika…

Jak už jsem psala v příspěvku o zvycích, tak manželka se tady kupuje a její cena se odvíjí od toho, co může do manželství přinést, jestli je vzdělaná a odkud pochází. Většinou se platí nejen penězi, ale i kasuary, prasaty a vším možným. Papuánec může mít více manželek najednou, ale každé by měl zajistit zázemí a uživit ji. Také asi počet manželek může ukazovat společenské postavení. Prý tu neexistuje svatba bez vyplacení nevěsty.

Prý se vdávají a žení převážně na Vánoce, Nový rok a Velikonoce a svatba vypadá tak, že mají sing sing (taneční večírek) a potom si hoch odvede nevěstu domů. Sing sing také považují za zásnubní slavnost, kdy kluk, když si sedne vedle holky, tak se jí tím dvoří.

A rozvody? Ty jsou bez papíru. Muž, když už ženu nechce, tak ji zapudí, ale žena si může určit, jestli od něj chce odejít. Pokud nechce, tak ostatní mužovi ženy ji šikanují a muž se od ní odvrací, i když ji musí stále živit a starat se o ní. Co když žena odejde? Když se holka vdá, tak muž ji defacto znehodnotí a po rozvodu už se nemůže znovu vdát.

Your Message...Your name *...Your email *...Your website...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *