Tak a jedu domů! Maminka se zděsila, když pro mě do Budějovic přijela a jen nevěřícně kroutila hlavou. Ale proč? No, když po půl hodině jsem zvládla naplnit celou multiplu a ještě následující hodinu, jsem se snažila do ní vecpat i zbytek věcí, které se po úklidu kolejního pokojíčku ještě objevily, maminka už rezignovala k telefonátu tátovi o pomoc a fotila tu nadílku o sto šest.

„Mami? Pomůžeš mi prosím? Ještě tak dvakrát a mám to.“

„Ne, udělala jsi to sama, tak si to taky nacpi do toho auta sama.“ Zněla odpověď po hodině stěhování.

Ach jo.  Tak po dopoledním maratónu nasedám do auta a můžeme vyrazit směr domov. Jedééém!

Už zbývá vyřešit jen jedna věc, můj pokoj! Co sním? Už delší dobu není můj, okupuje mi ho totiž kocour, kterého jsme si tak před měsícem nastěhovali do baráku. Jak se s ním domluvím? Čí pokoj to vlastně je? Můj nebo jeho? Nebude prskat, až tam nastěhuji všechny ty věci?

Vlastně ne. Nastěhování přetrpěl napůl nervózní, když mi nevěřícně sledoval svrchu skříně. Pak jsem si rozložila materiály do školy na stůl a odešla si udělat čaj. No, to už stěží zvláda. Chodil kolem mě a mňoukavě nadával, nakonec to vyřešil, že si mě vyskočil na klín a vyžadoval mou pozornost. Když ta nepřicházela a raději jsem se věnovala počítači a složce botaniky, tak mi vyskočil na stůl a usídlil se mi částečně na botanice a ocasem mi zametal notebook. Všude bylo plno chlupů. Já div nekuckám. Mám chlupy totiž úplně všude! A to nemyslím své, ale chlupy kočičí.

Vrchol přišel večer. Felixovi se asi líbím. (Felix je ten kocour.) Jdu si lehnout, ale spát se mi ještě nechce. Budu si číst. K tomu jsem se vlastně tu první noc ani nedostala! Přišel kocour a vnutil se mi do postele. Potvora!

Prosím, prosím, hlavně k hlavě ne! Ale k hlavě jo. Lehl si mi podél hlavy, tak abych nemohla na knížku a vyžadoval drbání. Plno chlupů, plný nos chlupů, polštář plný chlupů, všude jenom chlupy…  Odměnou je mi hlasité vrnění. Po dvaceti minutách ho to omrzelo. Konečně. To není ale všechno. Začal mi skákat po peřině a pak odešel. Nasadil mi parohy! Ale co víc, utekl za sestrou do postele. Nevěrník jeden. Nu co, vypadá to, že jsme se domluvili.

Your Message...Your name *...Your email *...Your website...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *