Tak jo, zkusíme to nějak vymyslet. Rodiče mi za každou cenu chtějí stáhnout z kolejí a co hůř, nepustit mě zpátky do Budějek. Ale já tam mám svého nejlepšího přítele! Mým přítelem se měl stát na několik měsíců mikroskop Olympus, ale co čert nechtěl? Držím se zuby nehty. Já tu prostě zůstanu! Ne? No, vlastně asi ne, maminka mě rozhodla evakuovat a plně odstěhovat z koleje.

Teď po dvou dnech odloučení od Olympuse zkouším, zda-li si za něj najdu náhradu v mikroskopu, neznámé značky po dědečkovi. Můj sen o alternativním přístupu se asi trochu zvrátil, možná teď změním celý pohled na vědu už od kořínků. Proč? Stýská se mi po Olympu.

Vzácnou krabičku se vzorky, kterou se mi povedlo úspěšně transportovat z laborky do naší ledničky (při čemž se mi táta ptal, jestli to není náhodou jedovaté – ale já mu odpověděla, že pokud se mi to nepokusí olizovat, tak že se mu nic nestane a pohrozila jsem i zbytku rodiny ať se mi s tím nepokouší nic udělat) jsem teď otevřela a po zvážení jsem si vzala vzorek s kontryhelem, který už jsem prohlídla s pomocí Olympu v týdnu. Nesu si to jako největší a nejceněší úlovek do pokojíčku, kde jsem si mezi pyramidou věcí z koleje udělala na stole provizorní laboratoř a pracovnu a oprášila jsem dědečkův mikroskop.

A sakra! To jsem nečekala. Netušila jsem, že v tom bude háček a že výměna půl milionového kamaráda za jeho nástupce, který má mít podle tatínka cenu tak 20 tisíc českých korun bude tak velký problém. Beru sklíčko se vzorkem a umisťuji je na podložku mikroskopu se dvěma klipsama. Šteluji přístroj, na který jsem si odvykla a s kterým jsem se neměla nikdy tu čest pořádně poznat a děda mi nestihl s ním ani představit.

Ahoj kamaráde. Budeme si spolu rozumět? Čeká nás dlouhá práce. Uděláme spolu rekord a prohlídneme jedno sklíčko pod dvě hodiny? Ne? Ach jo. Tak ze dvou hodin na sklíčko budou 4 hodiny a přesouvám se z časů novodobé techniky zpět za osobnostmi osmnáctého-devatenáctého století.

Tak se mi to povedlo a argument, proč se mám specializovat na jednu věc, když před lety vědci byli multi-vědci asi začíná vymykat a pokud tohle můj mikroskope neznáme značky spolu přetrpíme, tak si zasloužíme asi velké uznání. Vždyť ta má bakalářka může být založená jen a jen na Tobě!

Your Message...Your name *...Your email *...Your website...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *