Tak po dlouhé době zpět. Kde vlastně? Laborky dokáží být peklem i rájem, vypadá to, že teď jsou mým posláním a mou cestou? Nevím. Zdá se mi, že jsem zmatená a nevím, co chci.

Kvůli koronavirové situaci se nám posunuly Biochemické laboratoře z března na červenec. Už sama tato změna napovídá, že to bude jiné a nezvyklé, trávit léto na fakultě a ve škole. No, kdyby alespoň nebyly ty zkoušky a nebo jsme nebyly stále ve střehu, co se stane kolem této nemilé pandemické situace. Slýchávám teď často otázky typu: Jé, co tu děláš? A to máte jako školu? Proč? A přednášky, teď? Ano, je to tak. Před týdnem jsme měli i přednášky a tento týden byly laborky. Naštěstí máme po přednáškách a včera jsem dokončila experimenty s antibodies a Shiffem. Já vím, že to mnohým moc říkat nebude, ale jsou to fajn experimenty a něco si i zkusíme. Co teprve napětí, ve kterým se nacházíme, kde si v duchu přejeme ať to všechno vyjde? No, než se dostaneme k závěru je to trochu stresující a trvá to i několik hodin, ale výsledek je příjemný. To se pak radujeme z proužků na membránách a gelech jako malé děti. Opadne z nás napětí a rychle po ukončení nebo zastavení experimentu pelášíme na kolej do sprchy a hodit bolavé nohy na stůl. Hodinka meditace nad počítačem, nebo nad filmíkem a je dobře a vzhůru do učení se na zkoušky, do své laborky na bakalářku a nebo s kamarády ven. A zítra na novo.

Naštěstí, jak už jsem asi zmínila máme po tomto druhu zábavy v tomto předmětu a tak informace, při které snad zaskočí každému, není až tak negativní jako čekání na negativní covid testy 4 spolužáků a doprovázejícím bezpečnostním opatřením a e-mailovým radám, které se k nám donesly z hodinu na hodinu. Co? Já už to nevnímám a necítím se být ani ohrožená, ale stále mám v krku knedlík, ať tohle beru nebo neberu jsem potencionální přenašeč. Naštěstí se situace vyřešila celkem zajímavě. Víte jak? Vzdala jsem učení a přípravu na dnešní zkoušku s e-mailem, že zamykají budovy a všechno ruší, ale… Dnes jsem vstávala chvilku před 8 hodinou ranní se zděšením, jak to všechno dopadlo a nemám být náhodou v 8:30 na zkoušce? Otevírám počítač a kontroluji telefon. Spam asi 30 nepřečtených zpráv od spolužáků na večer a 10 e-mailů. Uf, všichni mají negativní testy a musíme počkat na znamení z vrchu, že je to ok a vracíme se tam, kde jsme byly.

Laborky s náhubkem na ústech, plášti, upocených rukou v rukavicích, botech a ponožkách jsou už překonané a na příští si přejeme ať už jsou tak jak mají a nehrozí nám s komplikací v distanční výuce a snech o normální, v rámci možností klidné praxi v laborce BEZ ROUŠEK!

Člověk s dvoj-oborem mezi dvěma státy se teď rozhodně nudit nebude, to je jisté. 

 

Your Message...Your name *...Your email *...Your website...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *