On-Line procvičování

On-Line přípravy pro učitele

Nástroje

JMix – Neuspořádané věty

hpotatoesTento modul je pro tvorbu cvičení ve formě skládání pořadí slov (řetězců) ve větu(y). Spuštěním modulu JMix se nám zobrazí editor úlohy viz následující obrazovka.

 

 

 

JMix3Do políčka “Název” vložíme název cvičení. Do levé části editoru vkládáme řetězec tak aby, námi zvolené části byly na samostatných řádcích. Je možné do vět vkládat i obrázky. Odkaz na obrázek musí být v pravé části i na správném místě v levé části, odpovědi. V pravé části zapíšeme do prvního políčka správné pořadí slov. Do dalších políček je možné zapsat alternativy.
Ve volbě „Možnosti –> Konfigurovat výstup“ nastavíme potřebné parametry. Parametry jsou ve všech modulech podobné. Cvičení můžeme exportovat ve dvou verzích viz. následující obrázky. Webová stránka pro V6 prohlížečeuloz1, první obrázek. Přesouvací webová stránka pro V6 prohlížečeuloz2 , druhý obrázek. Modul se Vás zeptá kam chcete stránku uložit a zdali se chcete podívat na výsledek.

 

 

 

JMix1JMix2

Připomínám: „Ukládejte průběžně. Ukládejte.“

PDF: JMix-Neusporadane_vety
Příklady:                                  jMix1
– jMix2

CC BY-NC-SA 4.0 JMix – Neuspořádané věty by Rostislav Mikulecky is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Comments are closed.